pondělí 5. srpna 2013

Domácí studentská pečeť

Studentskou pečeť jsem dřív neměla moc ráda, přislo mi, že tam toho je namícháno moc, nemusela jsem nějaké to želé. Ale časem jsem jí přišla na chuť. Teď jsem dostala hořkou čokoládu, zbylo mi doma dost oříšků, tak jsem si řekla, proč nezkusit vlastní studenstkou pečeť a udělat si jí podle své chuti.
Takže moje variace. 100g hořká čokoláda, hrst mixu oříšků a sušeného ovoce a trochu kakaového másla.Čokoládu nasypeme do kastrůlku a vložíme do většího kastrůlku s vařící vodou a zahříváme ve vodní lázni než se čokoláda rozpustí, pak už přidáme směs oříšků a ovoce, promícháme a vylijeme do misky. Čokoládu pak necháme vychladnout v ledničce. Z čeho by jste si udělali vy studenstskou pečeť?

5 komentářů:

 1. jé to je super :) mě kakao, ale dělá velký problémy, takže ani čokoládu nemůžu, používám jedině karob :)

  OdpovědětVymazat
 2. Taky jsem to jednou podobně zkoušela, ale nikdy nebyla tak hezká :) Ta tvoje vypadá dokonale :)

  OdpovědětVymazat
 3. Také už jsem nad ní přemýšlela, kupovaná mi totiž moc nešmakuje, tak mě napadlo, že když si udělám vlastní, bude (snad) lepší :D Asi se do ní fakt pustím, tahle vypadá naprosto úžasně!

  OdpovědětVymazat
 4. Taky ji vyzkouším:) studentskou pečeť miluju ale trochu mě odrazuje cena.. viděla jsem ji snad už i za 60 korun!! :(

  OdpovědětVymazat
 5. Ooo, tak to je dost dobré! Já studentskou nikdy neměla moc ráda - také to želé, no. :D Ale třeba otec nebo děda ji mají rádi, byl by to pro ně fajn dárek. Díky za nápad! :)

  OdpovědětVymazat